Ще десять українських компаній отримують від ЄС та ЄБРР 400 000 євро на розвиток кліматичних інновацій

//Ще десять українських компаній отримують від ЄС та ЄБРР 400 000 євро на розвиток кліматичних інновацій

Під час другого етапу відбору програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» ще 10 українських розробників сталих технологій отримали інноваційні ваучери на суму 400 000 євро

Переможці використають Кліматичні Інноваційні Ваучери на подальше вдосконалення своїх технологічних рішень для скорочення викидів парникових газів, ресурсо-ефективності та енергоефективності.

Переможцями другої хвилі відбору Програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» стали:

  • Автоентерпрайз (Харків) – пристрій для швидкісної зарядки електромобілів;
  • ДС Електронікс (Київ) – сертифікація «розумного» термостату;
  • Екопрод (Волноваха) – розробка мікробіологічних домішок, що дозволяють збільшити ефективність біогазових установок;
  • Науково-виробнича фірма ЗОНД (Івано-Франківськ) – прилад для вимірювання теплотворної здатності природного газу;
  • Прана Платінум (Львів) – нове покоління децентралізованих вентиляційних систем з рекуперацією тепла з «хмарним» управління;
  • Ротор-Суми (Суми) – мікро-когенераційна установка на основі двигуна Стірлінга;
  • SolarGaps (Київ) – програмне забезпечення для автоматизації систем жалюзі із сонячними елементами;
  • Перша Національна Мережа Електрозаправних Комплексів «Тока» (Київ) – сертифікація «розумних» електрозарядних станцій з підтримкою міжмережевої взаємодії;
  • xBeam 3D / НВО «Червона хвиля» (Київ) – розробка програмного забезпечення для 3D друку титаном та іншими металами;
  • Юнаско-Україна (Київ) – вдосконалення технології виготовлення електродів суперконденсаторів з використанням води, як розчинника.

За словами Сергія Масліченка, Асоційованого директора Департаменту енергоефективності та змін клімату ЄБРР «Другий етап відбору продемонстрував суттєве розширення географії та діапазону технологічних рішень – і сьогодні компанії з Києва, Львова, Харкова, Сум, Івано-Франківська та Волновахи отримали ваучери: що допоможуть скоротити викиди парникових газів та використання енергоресурсів в агросекторі, комунальному господарстві, транспортній та авіаційній галузях, та інших секторах економіки».

Перший радник і керівник операційного відділу Представництва ЄС в Україні Йоханнес Бауер підкреслив, що Кліматичні інноваційні ваучери є важливим практичним механізмом підтримки, яку ЄС і ЄБРР надають українським фірмам для пілотного випробування нових технологій і сприяння сталому розвитку України.

Роман Зінченко, керівник програми «Кліматичні інноваційні ваучери» і голова правління ГО “Grencubator”, додав: «Ми раді, що кліматичні інновації, створені в Україні, стають на службу лідерів українського бізнесу і також допомагають розвивати експорт технологічних розробок з високою доданою вартістю. Це велика перспектива для розвитку технологічного сектору нашої економіки – з користю для клімату та довкілля».

Прийом заявок на третій етап програми «Кліматичні інноваційні ваучери» розпочинається 16 січня і триватиме до 28 лютого. Дізнатися деталі участі й податися можна тут: www.climate.biz.

Для довідки:

Проект «Кліматичні Інноваціні Ваучери» започаткований програмою ЄБРР “Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату” (FINTECC) і впроваджується за фінансування Інвестиційного фонду сусідства ЄС (ІФС).

Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, де запущено механізм Інноваційних Ваучерів; проект втілює українська НУО «Грінкубатор», яка сприяє інноваціям у сфері кліматичних технологій та розвитку зеленої економіки в Україні.

Очікується, що до кінця 2018 року програма «Кліматичні Інноваціні Ваучери», загальний бюджет якої становить 1 млн. євро, надасть підтримку близько 50 інноваційним проектам в Україні. Розмір ваучерів на окремі проекти може становити від 20000 до 50000 євро, залежно від інноваційності, складності і потенційних переваг. Протягом 2018 року будуть проведені ще два етапи конкурсного відбору, де визначаться додаткові отримувачі.

Програму FINTECC, призначену для передачі технологій задля пом’якшення наслідків кліматичних змін клімату та адаптації до них, було запроваджено ЄБРР в Україні в лютому 2016 року. Трирічна програма FINTECC забезпечена грантовим фінансуванням у сумі 7 млн. дол. США, яке надав Глобальний екологічний фонд (ГЕФ), а також грантом у розмірі 4 млн. євро від ІФС ЄС.

Інвестиційний фонд сусідства ЄС (ІФС) – це механізм, спрямований на мобілізацію додаткових коштів для фінансування капіталомістких інфраструктурних проектів у країнах-партнерах ЄС, на які поширюється Європейська політика добросусідства у таких галузях, як транспорт, енергетика, навколишнє середовище та соціальний розвиток. ІФС також підтримує приватний сектор, переважно через інвестиційні гранти та операції з ризиковим капіталом для малих і середніх підприємств.

ЄБРР – найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. Станом на сьогодні, Банк узяв на себе зобов’язання по наданню сукупної суми майже в 11,6 млрд. євро для 383 проектів, які здійснювалися з 1993 року, від початку його діяльності у країні.

“Грінкубатор” розвиває екосистему сталого підприємництва, кліматичних інновацій і зеленої економіки в Україні. Основна мета “Грінкубатора” – збільшення числа гравців і розробників інновацій, дружніх до клімату, шляхом допомоги в залученні інвестицій і виходу на глобальні ринки, завдяки чому вони зможуть зробити свій внесок у розвиток низьковуглецевої економіки в Україні.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ольга Трутень olha[at]greencubator.info

+380 63 8043302

2018-02-13T18:45:42+00:00 January 18th, 2018|Без категорії|