П’ять українських компаній отримають 170 000 євро від ЄС та ЄБРР в рамках програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери»

//П’ять українських компаній отримають 170 000 євро від ЄС та ЄБРР в рамках програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери»

Команда Greencubator за результатами 3го етапу програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» відібрала 5 українських компаній, що розробляють та впроваджуюють дружні до клімату технології. Відібрані компанії отримають фінансування в розмірі 170 000 євро.  

Переможці конкурсу використають кліматичні інноваційні ваучери для подальшої розробки та сертифікації своїх технологічних рішень для скорочення викидів парникових газів, ресурсо-ефективності та енергоефективності.

Переможцями третьої хвилі відбору Програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» стали:

  • PassivDom (Київ) – розробник технології 3D друку енергоефективних автономних будівель, що можуть бути встановлені у будь-якій кліматичній зоні. 
  • Інвестиційно-фінансова компанія «СИМВОЛ» (Київ) – розробник підшипників ковзання з використанням антифрикційного матеріалу на основі чавуну, який за своїми експлуатаційними властивостями до 5 разів перевершує аналоги і не містить значної кількості рідкісних і шкідливих компо
  • Sirocco Energy (Київ) – розробник модульної вітрової панелі, придатної для безпечного встановлення та експлуатації у містах і на дахах будинків. 
  • Фермерське господарство «Лиманськ» (Рибальче) – аквапонічна ферма, що очищує воду від продуктів життєдіяльності риб та перетворює їх на добрива для екологічно чистої органічної сільськогосподарської про
  • Go To-U (Львів) – розробник системи управління зарядними станціями, що поєднує соціально та екологічно відповідальні бізнеси з водіями електромобілів та стимулює електромобільність

Жанп’єро Наччі, Керівник напрямку ресурсо-ефективних інвестицій, Департамент енергоефективності та зміни клімату ЄБРР зазначив, що “розмаїття і масштаб інноваційних рішень, які ми пробачили за час програми підтверджують правильність вибору України як першої країни, де ЄБРР запустив «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Ми бачимо як значний потенціал зростання ринку еко-технологій, зокрема серед експортно-орієнтованих компаній, так і розвитку відповідних інвестиційних програм”.

Беренд де Грут, Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні відзначив, що “програма «Кліматичні Інноваційні Ваучери» успішно продовжує знаходити та підтримувати найперспективніші інноваційні кліматично-дружні компанії, які отримують змогу використати наявне фінансування, для прискорення свого зростання, таким чином сприяючи кліматичній діяльності, відповідно до наших спільних зобов’язань в рамках Паризької кліматичної угоди”.

За словами Сергія Масліченка, Асоційованого директора Департаменту енергоефективності та змін клімату Європейського Банку Розвитку та Реконструкції (ЄБРР): «Пройшовши екватор програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери», ми бачимо значний потенціал українських розробників кліматично дружніх технологій і усвідомлюємо потребу запуску нових фінансових і грантових продуктів для розвитку низьковуглецевої економіки та зелених технологій в Україні”.

Роман Зінченко, керівник програми «Кліматичні інноваційні ваучери» і голова правління «Greencubator», додав: результати 3 хвилі відбору компаній показали потенціал кліматичних технологій в розрізі багатьох секторів: на додачу до вже популярних напрямків як то електротранспорт та відновлюваних джерел енергії, переможці представляють також представляють сектор інноваційних матеріалів, зокрема для металургії та важкого машинобудування та житлового будівництво. В наступній хвилі програми ми очікуємо ще більше нових компанії, що розкриють потенціал сталих та кліматично дружніх технологій і в  інших галузях.   

Прийом заявок на четвертий етап відбору програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» розпочався 1 травня і триватиме до 1 липня 2018 року. 

Для довідки:

Проект «Кліматичні Інноваціні Ваучери» започаткований програмою ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) і впроваджується за фінансування Інвестиційного фонду сусідства ЄС (ІФС). 

Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, де запущено механізм Інноваційних Ваучерів; проект втілює українська НУО «Грінкубатор»,  яка сприяє інноваціям у сфері кліматичних технологій та розвитку зеленої економіки в Україні.

Очікується, що до кінця 2018 року програма «Кліматичні Інноваціні Ваучери», загальний бюджет якої становить 1 млн. євро, надасть підтримку близько 50 інноваційним проектам в Україні. Розмір ваучерів на окремі проекти може становити від 20000 до 50000 євро залежно від інноваційності, складності і потенційних переваг. Протягом 2018 року будуть проведені ще два етапи конкурсного відбору, де визначаться додаткові отримувачі.

Програму FINTECC, спрямовано для передачі технологій задля пом’якшення наслідків кліматичних змін клімату та адаптації до них, було запроваджено ЄБРР в Україні в лютому 2016 року. Трирічна програма FINTECC забезпечена грантовим фінансуванням у сумі 7 млн. дол. США, яке надав Глобальний екологічний фонд (ГЕФ), а також грантом у розмірі 4 млн. євро від ІФС ЄС. 

За додатковою інформацією звертайтеся:

Надія Артем’єва
nadiia@greencubator.info

2018-05-25T15:49:12+00:00 May 24th, 2018|Без категорії|