Екопрод: мікробіологічні домішки для інтенсифікації утворення біометану

//Екопрод: мікробіологічні домішки для інтенсифікації утворення біометану
Екопрод: мікробіологічні домішки для інтенсифікації утворення біометану 2018-07-23T16:34:40+00:00

Project Description

Переможці ІІ хвилі кліматичних ваучерів ПрАТ “Екопрод” ставлять собі за мету збільшення об’єму сировини для виробництва біогазу у сільськогосподарській діяльності за рахунок використання її відходів. Вони розробляють мікробіологічні домішки, що інтенсифікують процес утворення біометану й, відповідно, зменшують об’єм викидів парникових газів, що можуть утворюватися з цієї додаткової кількості відходів.

Наявні сьогодні на ринку біогазові установки мають два фактори, що суттєво обмежують їх продуктивність: гранично допустиме навантаження за вмістом сухої речовини і гідравлічний час перебування сировини в біореакторах. Через це ті речовини, що важко розкладаються, задіяні не в повному обсязі. Штучно збільшена метаногенна мікрофлора від “Екопроду” прискорить це розкладання. Кінцевим продуктом буде бактеріальна суспензія, яка в незначних концентраціях дозволить переробляти більшу кількість відходів за одиницю часу й отримувати на 10-30% більше біогазу.

За розрахунками фахівців “Екопроду”, застосування мікробіологічних домішок дозволить скорочувати в середньому 11 млн тон СО2 на рік, на 1 МВт потужності біогазового заводу (за даними ООН за 2015 рік, загалом у 43 країнах, що приєднались до додатку І Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, викиди діоксиду вуглецю, спричинені агросферою, становили 1,43 млрд тон, транспортом – 3,54 млрд тон). Очікується, що суспензія демонструватиме ефективну роботу на будь-якому біогазовому заводі незалежно від характеру ферментації, температурних режимів і кількості технологічних фаз.

Отриманий ваучер планується реалізувати на виготовлення лабораторно-промислової установки для культивації потрібних бактерій і розробку регламенту їх виробництва.

Project Details

Categories: